Češi a MS v hokeji

Češi a MS v hokeji

Lední hokej je jedním z mála kolektivních sportů, kde mají národní týmy možnost poměřit síly v celosvětovém měřítku každý rok. Někdo by možná mohl namítnout, že každoroční konání tak velkého turnaje musí nutně způsobit jeho postupné klesání na atraktivitě, ale mýlil by se. Mistrovství světa v ledním hokeji si každoročně drží vysokou návštěvnost (rekord aktuálně drží Česká republika – v roce 2015 byla celková návštěvnost šampionátu 741 690 diváků) 

Podobně vysokou návštěvnost má i Playamo, které navíc není omezeno termínem konání nebo pandemií koronaviru!

Češi a mistrovství světa v ledním hokeji

Hlavni obrazek Cesi a MS v hokeji Cesi a mistrovstvi sveta v lednim hokeji - Češi a MS v hokeji

Mistrovství světa v ledním hokeji má několik tradičních účastníků. Každoročními favority jsou Kanaďané, v jejichž zemi hra vznikla. Na medaili si tradičně dělají zálusk i reprezentanti Ruska (dříve SSSR), Švédska, USA nebo Finska. Poslední zemí, která mívá takovéto ambice je (jak už nadpis předpovídá) Česká republika. Ta se dokonce může pyšnit zajímavým prvenstvím, neboť je zemí, která se mistrovství světa zúčastnila nejvíce krát (78×) ze všech zemí na světě (započítány jsou i starty ČSSR)! 

Češi jsou také tradičními pořadateli každoročních mezinárodních hokejových klání, celkem je hostili už 11× (opět jsou započítány i turnaje pořádané v ČSSR). Více turnajů bylo odehráno pouze ve Švédsku, tam jich bylo už dokonce 12. 

Ani v počtu zlatých medailí si čeští hokejisté nestojí špatně. Pokud by se měl počet medailí ještě udávat v souvislosti s počtem obyvatel dané země, vycházeli bychom z toho nejlépe ze všech, takto jsme s počtem 12 zlatých medailí třetí, před námi jsou pouze giganti z Kanady a Ruska (započítány jsou i medaile SSSR). V celkovém součtu všech medailí bychom se umístili v těsném závěsu za Rusy a Švédy (obě země shodně 47 medialí) na čtvrtém místě se 46 medailemi. První jsou hokejisté Kanady, kteří jako první získali z MS 50 medailí. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *