Hokejová pauza: Krajské ligy, 2.NHL a mládež má letos konec

Hokejová pauza: Krajské ligy, 2.NHL a mládež má letos konec

Třetí nejvyšší hokejová liga a krajské hokejové ligy v Česku se kvůli aktuálně probíhající pandemii neodehraje. O ukončení ročníku 2019/2020 rozhodl na svém zasedání ČSLH dne 1.2.2021. Oficiální vyjádření najdete na webu CeskyHokej. Ve kterém mimo jiné najdete i další oznámení o ukončení sezony mládežnických kategorií. 

Proč k ukončení tohoto ročníku došlo?

Hlavni obrazek Hokejova pauza Krajske ligy 2.NHL a mladez ma letos konec Proc k ukonceni tohoto rocniku doslo - Hokejová pauza: Krajské ligy, 2.NHL a mládež má letos konec

Odpověď je jednoduchá: nutnost nákladného testování v neprofesionální soutěži. Profesionální kluby s vysokým rozpočtem najdeme v extralize. Ani v první lize nenajdeme mnoho klubů, kteří by si mohli dovolit pravidelné finančně náročné testování. Nakonec první lize byl přidělen status profesionální soutěže a díky tomu mohly kluby hrát i bez pravidelného testování hráčů. 

V krajských hokejových ligách a v 2.NHL (české třetí nejvyšší hokejové soutěži) je však situace diametrálně odlišná. Kluby mají hráče na amatérské a poloprofesionální smlouvy. Téměř všichni hráči chodí do civilního zaměstnání a hraní hokeje mají jako přivýdělek. Tudíž bylo úplně mimo rozpočty třetiligových klubů testování svých hráčů a realizačního týmu pravidelně hradit. Proto se dlouho odkládal start této ligy, až došlo k úplnému zrušení sezóny 2020/2021. 

Kdo na ukončení soutěž nejvíce doplatil?

Hlavni obrazek Hokejova pauza Krajske ligy 2.NHL a mladez ma letos konec Kdo na ukonceni soutez nejvice doplatil - Hokejová pauza: Krajské ligy, 2.NHL a mládež má letos konec

Jednoznačně Chomutov. Tento klub měl velké ambice k postupu. Byl to jasný favorit. Tento klub, který byl ještě nedávno pevnou součástí české nejvyšší hokejové extraligy se dostal do finančních problémů. Po finančním krachu v roce 2019 sestoupil až krajské ligy a měl plán ihned postoupit z nejnižší možné ligy alespoň do 2.NHL. Dokonce u ČSLH lobuje za administrativní postup do 2.NHL od zeleného stolu. Nyní to je na domluvě mezi kluby a svazem. Je to stále v jednání a uvidíme, jestli kluby a svazoví manažeři povolí postup o ligu výše. Nebylo by to poprvé. Loni administrativně postoupil do extraligy Motor České Budějovice. Zde ale musíme uvést, že celý rok lize jasně dominoval. Oproti Chomutovu, který neodehrál ani zápas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *