Kdy postoupí Vsetín zpět do extraligy?

Kdy postoupí Vsetín zpět do extraligy?

Vsetín – nejslavnější český hokejový klub, který se v dějinách Českého hokeje získal 6x mistrovský titul. V roce 2008 ale kvůli finančním potížím mu byla administrativně odebrána licence. Rok nehrál žádnou ligu a poté v roce 2010 odkoupil licenci od Blanska a nastoupil do třetí nejvyšší ligy – 2.NHL. Jak se mu teď daří a kdy opět postoupí do extraligy? 

Cesta do první ligy

Hlavni obrazek Kdy postoupi Vsetin zpet do extraligy Cesta do prvni ligy - Kdy postoupí Vsetín zpět do extraligy?

Vsetín se v 2.NHL hodně natrápil s postupem do vyšší ligy. Několikrát byl ve finále, ale vždy mu postup o kousek unikl. Měl také trochu smůlu na období, jelikož zrovna v letech 2010-2016 se v první lize objevilo spoustu mecenášských klubů, kteří měli silné sponzory a nebo byly farmy extraligových týmů. Jako příklad můžeme uvést Frýdek-Místek, jehož vytáhl do 1. ligy Třinec. Poté třeba Prostějov s panem podnikatelem Luňákem, apod. 

Poté co skoro všichni silní protivníci postoupili do z třetí nejvyšší ligy do druhé, povolal Vsetín svého bývalého hvězdného centra Jiřího Dopitu, který se stal trenérem. Nakoupil hráče a směřoval vzhůru do první ligy. Postup byl opravdu již třeba, jelikož se z 2.NHL stávala opravdu liga amatérské úrovně. Nakonec se povedlo a Vsetín již kroutí třetí sezonu v první lize. 

Vsetín v první lize bojuje za návrat na výslunní

Hlavni obrazek Kdy postoupi Vsetin zpet do extraligy Vsetin v prvni lize bojuje za navrat na vyslunni - Kdy postoupí Vsetín zpět do extraligy?

První dvě sezóny vyšly nováčkovi v první lize solidně. Poprvé i podruhé se probojoval až do semifinále play off. Letošní sezona začala hodně vlažně. Před sezonou došlo k výměně trenéra a Jiří Dopita kvůli zdravotním problémům vyměnila další hvězda vsetínské historie – Jan Srdínko. Vyměnila se také velký část týmu a ze začátku si to příliš nesedlo. 

Před měsícem trenérské duo Jan Srdínko a Luboš Jenáček dostali výraznou pomoc v podobě šéftrenéra Romana Stantiena. Další hvězda historie a především baráže s Ústím nad Labem. Po jeho nástupu se Vsetínu začalo nebývale dařit. Ze spodní části tabulky se postupně šplhá nahoru.  Využije Vsetín letošní sezónu, ve které má jedinečnou možnost postoupit bez baráže s extraligistou? 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *