Nejlepší české hokejové kluby

Nejlepší české hokejové kluby

V České republice má lední hokej silnou tradici. Můžou za to především dva faktory. 

Tím prvním je samotná aktivní činnost. Vzhledem k relativní dostupnosti tohoto sportu, je tady poměrně silná klubová základna. To je samozřejmě možné jen díky faktu, že během zimy mohla spousta chlapců trénovat na zamrzlých vodních plochách, a tak přičichnout k tomuto krásnému sportu. 

Druhým faktorem je fakt, že lední hokej byl za dob komunistické nadvlády jedním z mála způsobů ventilace politické frustrace, a tak se především souboje se sovětskými soupeři stávaly vysoce sledovanými i lidmi, kteří jinak hokeji moc neholdovali. 

To všechno zapříčinilo, že je hokej v Česku vnímán jako národní sport. A i proto není v České republice nouze o hráče nebo i kluby evropského formátu. 

HC Vsetín

Hlavni obrazek Nejlepsi ceske hokejove kluby HC Vsetin - Nejlepší české hokejové kluby

Prvním klubem, který byl v novodobé historii opravdu úspěšný, byl tento valašský klub. Mezi lety 1995 až 1999 získal všech pět extraligových titulů a jeho tým také pravidelně dodával reprezentanty. Poslední titul získal Vsetín v roce 2001, poté však klub bohužel kvůli finančním problémům začal postupně uvadat. Ve své době však jen těžko hledal přemožitele, především jeho bilance v play-off je úžasná. 

HC Sparta Praha

Hlavni obrazek Nejlepsi ceske hokejove kluby HC Sparta Praha - Nejlepší české hokejové kluby

Klubem, který je v celém období extraligy (od roku 1993) nejstabilnější, je pražská Sparta. Na svém kontě má 4 tituly a nejvíce účastí v play-off (46 odehraných sérií), které jsou navíc rozloženy po celé časové ose extraligy. Sparta má za sebou také největší české úspěchy na evropské scéně, za posledních 20 let byla v různých evropských klubových turnajích 4× ve finále, a byť se ani jednou její hráči neradovali z celkového prvenství, rozhodně českému hokeji neudělali ostudu. 

Bílí Tygři Liberec

Hlavni obrazek Nejlepsi ceske hokejove kluby Bili Tygri Liberec - Nejlepší české hokejové kluby

Klubem, který výrazné úspěchy sbírá v posledních letech, jsou liberečtí Bílí Tygři. Zde se vyplatila sázka na osvědčené zámořské metody spolu s výraznou implementací videa a různých podrobných statistik do přípravy taktiky i jednotlivých hráčů. Vzhledem k dominanci libereckého týmu v základní části během posledních let je jasné, že ukázali cestu i ostatním a pomohli tak zkvalitnit český hokej jako celek.

Rytíři Kladno

Hlavni obrazek Nejlepsi ceske hokejove kluby Rytiri Kladno - Nejlepší české hokejové kluby

Týmem, který se v posledních letech snaží dostat zpět na výsluní, jsou kladenští Rytíři, jejichž majitel a celosvětová legenda ledního hokeje Jaromír Jágr dělá vše proto, aby navázali na 80. a 90. léta minulého století. Velká část úspěšných hokejistů té doby prošla kladenskou líhní a i díky nim se hokejová reprezentace může pyšnit naganským zlatem nebo zlatým hattrickem z přelomu tisíciletí. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *